Toerist gaat meer betalen in Nijkerk
NIJKERK – Toeristen en recreanten gaan volgend jaar flink meer belasting betalen voor een nachtje in een hotel of op een camping in de gemeente Nijkerk.
De toeristenbelasting stijgt volgend jaar naar 2,35 euro per overnachting. Nu betalen recreanten nog 1,95 euro als ze in een hotel slapen en 1,10 euro voor een campingovernachting. Dat onderscheid verdwijnt dus. Met het verhogen van de toeristenbelasting verwacht de gemeente jaarlijks 150.000 euro extra toeristenbelasting binnen te halen. Het is één van de maatregelen die Nijkerk neemt om de begroting sluitend te maken.
Ook hogere btw
Het verhogen van de toeristenbelasting ligt gevoelig in de recreatiebranche. Volgend jaar gaat namelijk ook al de btw op toeristische overnachtingen omhoog: van 9 naar 21 procent. Branchevereniging HISWA-RECRON waarschuwde eerder dit jaar dat op vakantie gaan daardoor voor steeds meer mensen ‘onhaalbaar en onbetaalbaar’ zou worden. Ook vreest de belangenbehartiger dat toeristen zullen uitwijken naar het buitenland.
Recreatie en toerisme zijn belangrijk voor Nijkerk. Jaarlijks vinden er zo’n 235.000 toeristische overnachtingen in hotels en recreatieparken in de gemeente Nijkerk plaats. Toeristen en recreanten geven bovendien samen naar schatting jaarlijks 7,2 miljoen euro uit in de Nijkerkse horeca en detailhandel.
Geplaatst op: 02-12-2025








Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!